Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці заявили про сенсаційне відкриття нового типу гравітації
Фізики розробили експериментальну установку, яка теоретично може вперше виявити гравітони — гіпотетичні частинки, що переносять гравітаційні сили. Подібно до того, як фотони є носіями електромагнітного поля, гравітаційне поле може мати свої частинки — гравітони. Однак через їх слабку взаємодію ці частинки ще ніколи не були виявлені, пише Science Alert.
Дослідники зі Стокгольмського університету описали експеримент, заснований на вимірюванні «гравіто-фононного ефекту», який може дозволити виявити окремі гравітони. Установку планується побудувати з алюмінієвого стержня вагою 1 800 кг, охолодженого до температури близької до абсолютного нуля, підключеного до квантових сенсорів. Коли через цей стержень проходитимуть гравітаційні хвилі, він вібруватиме на дуже малих масштабах, і ці зміни можуть бути зареєстровані сенсорами як серія квантових стрибків енергії, що вказуватимуть на виявлення гравітона.
Сигнали також можна буде перевірити на відповідність даним від детектора гравітаційних хвиль LIGO, щоб підтвердити їх походження.
Хоча цей експеримент виглядає перспективним, існує одна проблема: квантові сенсори, необхідні для вимірювання, ще не існують. Однак науковці впевнені, що їх розробка — це питання часу.
Це дослідження може допомогти глибше зрозуміти гравітацію та її місце в Стандартній моделі квантової теорії. Однак для повного успіху потрібен подальший розвиток квантової сенсорної технології.
Доробок науковців опублікований у фаховому журналі Nature Communications.