Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці здійснили революційне відкриття, визначивши реальний вік Всесвіту
Астрономи прийшли до вражаючого висновку, що стандартна модель космології може бути невірною, а Всесвіт молодший, ніж вважалося раніше. Це відкриття може кардинально змінити уявлення про вік та еволюцію Всесвіту.
За новими даними, швидкість розширення Всесвіту, відома як константа Габбла, вища, ніж передбачалося раніше. Попередні оцінки вказували на швидкість приблизно 70 кілометрів на секунду на мегапарсек, але нові дослідження показують, що ця цифра може бути близько 82 кілометрів на секунду на мегапарсек.
Якщо Всесвіт розширюється швидше, його вік може бути меншим, ніж 13.8 мільярди років, як вважалося раніше. Науковці провели аналіз даних спостережень за більш ніж 800 групами галактик, розташованих у радіусі приблизно 600 млн світлових років від нас. Виявилось, що частка галактик-супутників, які обертаються навколо великої галактики у протилежних напрямках вище, ніж показують моделі великомасштабних структур Всесвіту.
Спостереження за надновими типу Ia, які з’явилися в результаті вибухів зірок білих карликів, показало, що постійна Хаббла дорівнює 73.2 км/с на мегапарсек, а не 67.8 км/с на мегапарсек. Виходячи з цього, вік Всесвіту становить 12.6 млрд років.
Нагадаємо — нещодавно вчені представили докази існування масивної зірки з раннього Всесвіту, яка не вписується у сучасні уявлення про космос. Стародавня зоряна дивачка, яку дослідники назвали «Зіркою Барбінгеймера», ймовірно, мала у своєму ядрі суміш елементів, яку ніколи раніше не бачили.