Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці знайшли чергові докази, що на Марсі існували оптимальні умови для зародження життя
Вчені з Університету Кертіна провели дослідження зерна циркону, яке вказує на існування на Марсі гідротермальних систем, схожих на земні вулканічні процеси. Йдеться про елемент віком 4,45 мільярда років, виділеного з марсіанського метеорита, знайденого в Сахарі у 2011 році.
Ці відкриття підтверджують, що планета могла мати необхідні умови для підтримки мікробного життя.
Вчені вивчали метеорити з космічного каменя NWA7034, відомого як «Чорна Красуня».
На відміну від більшості марсіанських метеоритів, які переважно складаються з магматичних порід, цей метеорит містить різноманітні уламки гірських порід і мінералів з різних частин Марса.
За словами вчених, «Чорна Красуня» є унікальним зразком поверхні Марса, що нагадує ґрунт і містить свідчення про геологічну історію планети.
У зерні циркону вчені знайшли сліди гарячої води, яка існувала на Марсі 4,45 мільярда років тому. Аналогічні гідротермальні системи на Землі відіграли ключову роль у розвитку життя, створюючи необхідні умови для біохімічних процесів.
Дослідження структури циркону за допомогою наномасштабної геохімії показало вміст таких елементів, як залізо, натрій, ітрій та алюміній. Вони утворювали шаруваті структури під час росту зерна, що свідчить про присутність водних середовищ.
«Гідротермальні системи були ключовими для розвитку життя на Землі. Наші результати вказують, що Марс також мав воду — необхідний інгредієнт для створення придатного для життя середовища», — розповів науковець.
Це відкриття додає нові докази того, що у найдавнішій корі Марса існували водно-багаті умови, які могли б сприяти зародженню життя.
Раніше, дослідники встановили, що рідка вода була на Марсі значно пізніше, ніж вважалося раніше. Про це свідчить аналіз марсіанського метеорита Лафайєт, який потрапив на Землю приблизно 11 мільйонів років тому.