Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці знайшли докази існування життя на супутнику Сатурна
Супутник Сатурна Титан може бути одним із найбільш перспективних кандидатів на наявність позаземного життя в межах Сонячної системи. Нове дослідження, опубліковане в журналі The Planetary Science Journal, стверджує, що в підповерхневому океані цього супутника можуть існувати мікроорганізми, здатні споживати органічні речовини, зокрема гліцин — найпростішу з амінокислот.
Титан — єдиний супутник у Сонячній системі, який має густу атмосферу та рідину на поверхні. Хоча це не вода, а рідкий метан, його ландшафт включає річки та озера, а під крижаною корою, за оцінками вчених, може перебувати океан глибиною до 500 км. Саме в цьому океані, ізольованому товстим шаром льоду, потенційно й можуть існувати форми життя.
Моделювання показало, що життєві форми на Титані могли б використовувати процес бродіння — один із найпростіших метаболічних механізмів, що не потребує кисню. Такий тип метаболізму, ймовірно, був притаманний і першим мікроорганізмам на Землі. Проте для його підтримки потрібно постійне постачання органічних речовин у підземний океан, що, на думку дослідників, можливе лише завдяки ударам метеоритів, які пробивають поверхню.
За розрахунками, навіть якщо мікроорганізми й існують у підповерхневому океані Титана, їхня загальна маса може становити лише кілька кілограмів. У літрі води може бути менше ніж одна клітина, що суттєво ускладнює можливість їх виявлення.
Попри обмеженість умов, учені не виключають, що можуть існувати інші, ще невідомі механізми живлення, які забезпечують існування більш чисельної популяції. Майбутні місії, зокрема запланована NASA Dragonfly, мають на меті детальніше дослідити хімічний склад Титана й перевірити гіпотезу про існування життя на цьому екзотичному супутнику.