Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці знайшли найдавніше дослідження про космос, якому майже 4000 років
Артефакт бронзової доби, Небраський небесний диск, виявлений у Німеччині у 1999 році, розкриває нові таємниці завдяки сучасним дослідженням. Вік об'єкта, який вважається найдавнішим відомим зображенням космосу, оцінюється у 3600 років. Диск демонструє високий рівень знань у металургії та астрономії, які мали представники культури Унетиць, поширеної в Центральній Європі в бронзовій добі, пише Arkeonews.
На диску зображені сонце, місяць, сузір'я та золоті дуги, які, ймовірно, вказують на кут між сонцестояннями. Складність виготовлення артефакту підтверджують нові дослідження, опубліковані в журналі Scientific Reports. Вони виявили, що диск виготовлений за допомогою складного процесу гарячого кування, що свідчить про виняткові навички бронзових майстрів тієї епохи.
Виробництво включало близько десяти циклів: нагрівання металу до 700 °C, обробку молотом і термообробку для зміцнення структури. Діаметр диска становить близько 31 сантиметра, а товщина — лише кілька міліметрів. Аналіз підтвердив, що оригінальний артефакт був тоншим і легшим за сучасні репліки, створені для досліджень.
Ці відкриття підкреслюють важливість переосмислення навіть добре вивчених знахідок із застосуванням нових технологій. Як зазначив археолог проф. д-р Гаральд Меллер, дослідження диска вкотре демонструє високий рівень металургійних знань бронзової доби. Небраський небесний диск залишається унікальним свідченням стародавніх досягнень, які продовжують вражати сучасних науковців.