Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці знайшли новаторський спосіб збільшити потужність літій-іонних акумуляторів для дронів у 4 рази
Команда вчених з Національної лабораторії Лоуренса у Берклі та Мічиганського університету (США) використала біологічний метод для покращення характеристик акумуляторів, призначених для дронів та електролітаків. Дослідники зосередилися на літій-іонних батареях, які сьогодні широко використовуються, але ще не здатні задовольнити потреби у перевезеннях на далекі відстані, пише Interesting Engineering.
Використовуючи біологічний підхід, вчені визначили, що основною причиною нездатності літієвих батарей забезпечувати високу потужність протягом тривалого періоду є катод, а не анод, як вважалося раніше. Вони виявили, що додавання певних солей в електроліт утворює захисне покриття навколо катода, роблячи його стійким до корозії та покращуючи його характеристики. Це дозволяє батареї підтримувати співвідношення потужності та енергії, необхідне для польоту, значно довше.
Нова конструкція батареї виявилася у чотири рази кращою за звичайну з погляду кількості циклів, протягом яких вона може підтримувати необхідну потужність. Команда працює над створенням акумулятора місткістю 100 кіловат-годин для проведення випробувального польоту електричного літака з вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL) у 2025 році.
Нагадаємо — вчені зі Стенфордського університету винайшли нову технологію, яка дозволяє сонячним панелям генерувати електроенергію навіть вночі. Інновація базується на радіаційному охолодженні фотоелементів, що дозволяє виробляти електроенергію зі щільністю 50 мВт/м² в темний час доби.