Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці знайшли у космосі аномальну галактику, яка не повинна існувати
Виявлена космічним телескопом Вебба галактика з раннього Всесвіту не підпадає під жодну з актуальних теорій зародження космічних феноменів. Ця галактика порушує стандартну космологічну модель еволюції Всесвіту, адже її просто не повинно існувати. Про це стало відомо з дослідження, опублікованого в журналі Nature, пише IFLScience.
Уперше галактику ZF-UDS-7329 астрономи знайшли ще 7 років тому, але не могли точно сказати, що вона з себе являє через її занадто велику віддаленість від Землі. Тільки спостереження космічного телескопа Вебба допомогли розкрити її неймовірні секрети, які роблять цей астрономічний об'єкт аномальною галактикою.
Вчені з’ясували, що світло від дуже далекої галактики летіло до нас аж 11,5 млрд років, але зірки в ній уже існували 13 млрд років тому — тобто через 800 млн років після народження Всесвіту. Дослідження показало, що ця галактика вже була старою в той час, коли Всесвіт вважався молодим. Тобто в ній припинився бурхливий процес появи нових зірок, тоді як у решті частини космосу він лише набирав обертів.
Також дуже незвичайною цю галактику робить те, що маса всіх її зірок щонайменше у 2 рази більша, ніж маса всіх зірок у Чумацькому Шляху. Нашій галактиці знадобилося кілька мільярдів років, щоб набути такої маси. Як ZF-UDS-7329 стала такою масивною і великою за відносно короткий період часу, залишається загадкою.
Автори дослідження зазначають, що нове відкриття змінює уявлення про формування галактик у ранньому Всесвіті та виходить далеко за рамки наявних теорій. Вчені не знають, яким чином ця галактика сформувалася так швидко в ранній історії космосу і дуже швидко встигла постаріти. Найімовірніше, за цим стоять невідомі фізичні процеси, які не пояснює стандартна космологічна модель.