Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковцям вдалося віднайти на орбіті Землі космічний супутник, який вважався втраченим 25 років
Науково-популярне видання Space інформує: 10 квітня 1974 року в рамках космічної програми ВПС США було запущено супутник S73−7. Пристрій, діаметром 66 см, входив до так званої «Системи шестикутників» і був запущений з більшого супутника KH-9.
За задумом ВПС США, S73−7 мав стати інфрачервоною калібрувальною мішенню на орбіті Землі для обладнання дистанційного зондування. Проте місія закінчилась невдало, і супутник був втрачений, а знайдено його лише у квітні 2024 року — тобто, через 25 років.
Астрономи пояснюють: ідентифікація кожного об'єкта на орбіті Землі є складним завданням через велику кількість космічного сміття, яке наразі перевищує 20,000 об'єктів. Космічні об'єкти відстежуються і вносяться до супутникового каталогу за допомогою наземних радарів та оптичних систем спостереження, але визначити, що саме являє собою кожен предмет, доволі складно.
Астрофізик із Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатан Макдауелл стверджує, що супутник S73−7 був невидимий на радарах двічі — спочатку у 1970-х, а потім у 1990-х роках. Причиною цього, ймовірно, є невдале розгортання і мала кількість металу в конструкції. Велика кількість космічного сміття додатково ускладнювала його ідентифікацію.
Нові дані про S73−7 почали надходити 25 квітня завдяки аналітику з нікнеймом @18thSDS. «Це відкриття є маленькою перемогою у нескінченній „війні“ з десятками тисяч втрачених супутників і іншого космічного сміття, яке обертається навколо нашої планети. Завдання ідентифікації та виявлення потенційних загроз у міру збільшення кількості супутників на орбіті стає все складнішим», — наголосили науковці.