Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Нейромережа 24 години керувала супутником без допомоги людини
Піддослідним став супутник дистанційного зондування Землі Qimingxing 1. Управління довірили штучному інтелекту, схожому на відомий ChatGPT. У результаті спостереження нейромережа самостійно вибрала пріоритетні точки для дослідження. Ними стали стратегічно важливі військові об'єкти та потенційні місця бойових дій.
Експеримент проводився вченими Уханьського університету, для підвищення ефективності роботи супутників. Для цього було створено нейромережу, яка може самостійно вибирати цілі для спостереження. На думку вчених, щоб отримувати максимально інформативні дані, штучний інтелект має розуміти взаємозв'язок подій не тільки на підставі аналізу внутрішніх баз даних, а й проявляти ініціативу, спостерігаючи за діями людини, її впливом на природу і зміну навколишнього середовища.
Цілу добу супутник Qimingxing 1 перебував під повним управлінням ШІ, без втручання операторів. Першою пріоритетною точкою було відзначено стародавнє місто Патна біля річки Ганг на північному сході Індії. У 2020 році там перебував Бахіарський полк, який брав участь у зіткненні з підрозділами китайської армії у спірному прикордонному районі. Також нейромережа зацікавилася японським портом Осака, куди заходять кораблі ВМС США.