Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Нейромережа 24 години керувала супутником без допомоги людини

1:12 pm, 16 Квітня, 2023

Піддослідним став супутник дистанційного зондування Землі Qimingxing 1. Управління довірили штучному інтелекту, схожому на відомий ChatGPT. У результаті спостереження нейромережа самостійно вибрала пріоритетні точки для дослідження. Ними стали стратегічно важливі військові об'єкти та потенційні місця бойових дій.

Експеримент проводився вченими Уханьського університету, для підвищення ефективності роботи супутників. Для цього було створено нейромережу, яка може самостійно вибирати цілі для спостереження. На думку вчених, щоб отримувати максимально інформативні дані, штучний інтелект має розуміти взаємозв'язок подій не тільки на підставі аналізу внутрішніх баз даних, а й проявляти ініціативу, спостерігаючи за діями людини, її впливом на природу і зміну навколишнього середовища.

Цілу добу супутник Qimingxing 1 перебував під повним управлінням ШІ, без втручання операторів. Першою пріоритетною точкою було відзначено стародавнє місто Патна біля річки Ганг на північному сході Індії. У 2020 році там перебував Бахіарський полк, який брав участь у зіткненні з підрозділами китайської армії у спірному прикордонному районі. Також нейромережа зацікавилася японським портом Осака, куди заходять кораблі ВМС США.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$26,459.59

0.30%

ETH

$1,844.70

0.58%

BNB

$261.89

1.04%

XRP

$0.52

1.20%

SOL

$18.85

1.02%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше