Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Нідерландські вчені висунули радикальну гіпотезу про те, що у Всесвіту може бути власна пам’ять
У Всесвіту може існувати власна пам’ять, здатна зберігати всю інформацію з моменту його виникнення, стверджує фізик Флоріан Нойкарт із Лейденського університету. У своїй новій роботі, опублікованій у виданні New Scientist, учений запропонував гіпотезу «матриці квантової пам’яті» (Quantum Memory Matrix, QMM), яка може дати пояснення одразу кільком фундаментальним загадкам сучасної космології.
Згідно з цією ідеєю, простір-час складається з елементів, що мають власний квантовий стан і можуть фіксувати інформацію про всі події та взаємодії у Всесвіті. Однією з ключових проблем, яку намагається вирішити ця гіпотеза, є так званий інформаційний парадокс чорної діри: за законами квантової фізики інформація не повинна зникати, але чорні діри начебто її поглинають безповоротно. Нойкарт припускає, що інформація не зникає, а розподіляється у навколишньому просторі-часі навіть після повного випаровування чорної діри.
Ще один цікавий наслідок — гіпотетична «вага інформації» у просторі-часі може частково пояснити природу темної матерії, яка не випромінює світла, але впливає на рух галактик. Дослідницька група вже використовує квантові комп’ютери для перевірки деяких аспектів своєї гіпотези, розглядаючи її не лише щодо гравітації, а й для всіх фундаментальних взаємодій у природі.
Попри те, що теорія поки що не підтверджена експериментально, вона демонструє, як спроби розв’язати старі наукові парадокси можуть наштовхувати на цілком нові підходи до розуміння природи Всесвіту.