Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Німецькі розробники інтегрують крилату ракету Tomahawk у бойові есмінці класу F123 Brandenburg
Німецький флот розглядає можливість інтеграції американських крилатих ракет Tomahawk у свій арсенал для забезпечення глибокого ураження цілей з моря. Про це 14 травня 2025 року на конференції Navy Talks у Берліні заявив віцеадмірал Ян Крістіан Каак, інспектор ВМС Німеччини. Це рішення розглядається як частина ширшої стратегії переходу до морських засобів «глибинного удару» на тлі посилення регіональної загрози та війни в Україні.
Ракета Tomahawk виробництва компанії Raytheon має дальність до 1667 км і може використовуватися за будь-яких погодних умов. Вона призначена для точкових ударів по важливих об'єктах противника та сумісна з універсальними вертикальними пусковими установками Mk 41. Ракети можуть запускатися з есмінців, підводних човнів і, за певної модернізації, — з німецьких фрегатів класів F124 Sachsen та F123 Brandenburg.
На сьогодні основним засобом удару ВМС Німеччини є ракета RBS 15 Mk3 шведського виробництва, яка має максимальну дальність близько 300 км і здебільшого використовується проти надводних цілей. Tomahawk значно розширює бойові можливості флоту, дозволяючи вражати об'єкти глибоко на території противника, включно з пунктами управління, системами ППО та ракетними батареями.
Наявність Tomahawk дозволить Німеччині діяти з безпечних морських позицій у Балтійському чи Північному морі, підтримуючи союзні сили НАТО та посилюючи стримування росії, зокрема у районі Калінінграда. Це відповідає новій доктрині «Kurs Marine», яка передбачає розвиток міждоменної ударної спроможності, інтеграцію модульного озброєння та розширення використання безпілотних морських систем.
Попри те, що контракт на постачання Tomahawk для Німеччини ще не укладено, рішення США про продаж 175 таких ракет Нідерландам створило прецедент для союзників у Європі. Вартість однієї ракети може сягати $ 2 мільйонів, а повна інтеграція потребує значних витрат на модернізацію пускових установок та супутньої інфраструктури. У разі реалізації, це стане якісним стрибком у бойових можливостях німецького флоту в умовах мінливого безпекового середовища.