Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Німецькі розробники оголосили про створення нової далекобійної крилатої ракети, що замінить Taurus
Велика Британія та Німеччина оголосили про спільний проект зі створення далекобійної крилатої ракети з дальністю понад 2000 км. Ця ініціатива є частиною масштабної європейської програми European Long Strike Approach (ELSA), яка передбачає формування суверенних засобів глибокого удару для країн ЄС та НАТО. До програми, окрім Німеччини та Британії, входять Франція, Італія, Польща та Швеція.
Новий ракетний комплекс покликаний замінити наявні системи Storm Shadow/SCALP та Taurus KEPD 350, суттєво перевершуючи їх як за дальністю, так і за точністю. Міністерство оборони Великої Британії назвало майбутню ракету одним з найбільш передових озброєнь, які будь-коли створювалися в країні. Вона повинна посилити здатність до точного ураження стратегічних цілей у глибокому тилу противника, зміцнюючи позиції європейської оборонної автономії.
На початковому етапі обидві країни проведуть спільну оцінку оперативних вимог, розроблять військові специфікації та визначать напрямки промислової кооперації. У середньостроковій перспективі планується розробка та закупівля нових озброєнь зі створенням спільної доктрини їх використання. Проєкт буде узгоджений з ініціативами НАТО, European Sky Shield та британською програмою DIAMOND.
Співпраця охоплює також інші напрями. Зокрема, Німеччина закупить британські легкі торпеди Sting Ray для оснащення своїх морських патрульних літаків P-8A Poseidon, розміщених у Шотландії. У відповідь британські літаки базуватимуться на одній з німецьких авіабаз. Такий обмін покликаний посилити взаємодію на північному фланзі Європи в умовах зростання гібридних загроз у Північному морі та Атлантиці.
На суходолі країни продовжують координацію дій у Східній Європі, зокрема у постачанні бронетехніки та безпілотників Україні. Вони також працюють над спільною індустріалізацією — зокрема, компанія Rheinmetall планує відкрити у Великій Британії виробництво гарматних стволів.
Розробка ракети дальністю 2000 км, хоч і розрахована на довгострокову перспективу, має значення й для безпеки України. Хоча не йдеться про безпосереднє постачання цього озброєння, технічні досягнення можуть бути використані для зміцнення оборонних можливостей Києва. У стратегічному сенсі це підтвердження того, що європейські країни прагнуть створювати власні технологічні рішення для протидії сучасним загрозам.