Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Нобелівську премію з фізики присудили двом вченим за дослідження в галузі штучного інтелекту
8 жовтня 2024 року Джон Дж. Гопфілд та Джеффрі Е. Гінтон були удостоєні Нобелівської премії з фізики за відкриття, які допомогли комп’ютерам навчатися так само, як це робить людський мозок — це послужило основою для розвитку штучного інтелекту.
Нагорода є визнанням зростаючого значення штучного інтелекту в житті та роботі людей. За словами Нобелівського комітету, машинне навчання з використанням штучних нейронних мереж, здатне швидко осмислити величезні обсяги даних, вже відіграє важливу роль у наукових дослідженнях, у тому числі у фізиці, де воно використовується для створення «нових матеріалів зі специфічними властивостями».
Прориви доктора Гопфілда та доктора Гінтона «стоять на фундаменті фізичної науки», — йдеться у повідомленні комітету на сайті X. «Вони показали абсолютно новий спосіб використання комп’ютерів для допомоги та керівництва у вирішенні багатьох проблем, з якими стикається наше суспільство».
Журналісти в залі по черзі ставили доктору Гінтону, якого називають «хрещеним батьком ШІ», питання про його роботу, і він висловив занепокоєння з приводу машинного навчання і сказав, що воно матиме величезний вплив на суспільство.
«Це буде порівнянно з промисловою революцією, — заявив він. — Замість того, щоб перевершувати людей у фізичній силі, вони будуть перевершувати нас в інтелектуальних здібностях. У нас немає досвіду того, як це — мати речі розумніші за нас».
Хоча доктор Гінтон і висловив свої побоювання, він зазначив, що передові технології дозволять значно поліпшити медичне обслуговування. «Це означатиме величезне підвищення продуктивності праці, — впевнений він. — Але ми також повинні турбуватися про ряд можливих негативних наслідків, особливо щодо загрозу того, що ці речі вийдуть з-під контролю».