Підписуйтеся на наш телеграм канал!


Nvidia представила нові чіпи та сервіси, які базуються на штучному інтелекті
Компанія Nvidia на конференції GTC 2022 представила процесори для обробки штучного інтелекту, а також ряд сервісів, призначених для ІТ-розробників.
Генеральний директор технологічного гіганта Дженсен Хуанг продемонстрував нове покоління відеокарт GeForce RTX 40 Series, побудованих на архітектурі Ada Lovelace. Нові розробки були представлені у двох модифікаціях — RTX 4090 і RTX 4080. Чипи міститять до 76 мільярдів транзисторів. Ключовими особливостями нової архітектури стало третє покоління RT-ядер і четверте покоління тензорних ядер.
Відеокарта GeForce RTX 4090 оснащена 24 Гб пам’яті типу GDDR6X. За словами Хуанга, прискорювач містить 16 384 ядра CUDA й у чотири рази перевершує продуктивність RTX 3090. Новинка з’явиться у продажу 12 жовтня і коштуватиме від $ 1599.
GeForce RTX 4080 16 Гб містить 9728 ядер CUDA. Молодша версія на 12 Гб оснащена 7680 ядрами CUDA. Обидві відеокарти надійдуть у продаж у листопаді за ціною $ 1199 і $ 899 відповідно.
Хуанг анонсував нову версію апскейлера ігор DLSS 3 на основі штучного інтелекту. За його словами, алгоритм збільшує FPS (кількість кадрів за секунду — ред.) у чотири рази без втрати якості та плавності зображення.
Також Nvidia представила власну хмарну платформу Omniverse Cloud Services для створення та обслуговування додатків штучного інтелекту та віртуальної реальності. У сервіс входять:
- Omniverse Nucleus Cloud — платформа для створення 3D-об'єктів і сцен;
- Omniverse App Streaming — сервіс потокової передачі додатків, що використовує прискорювачі RTX;
- Omniverse Replicator — генератор синтетичних даних;
- Omniverse Farm — платформа для запуску кількох екземплярів хмарних обчислень;
- NVIDIA Isaac Sim — додаток для моделювання робототехніки та генерації синтетичних даних;
- NVIDIA DRIVE Sim™ — платформа моделювання для запуску симуляції автономних транспортних засобів. Деякі сервіси хмарної платформи вже доступні користувачам.
Нагадаємо, що Китай заявив, що конкуруватиме з NVIDIA у розробці чіпів зі штучним інтелектом. Новий пакет санкцій США проти Китаю передбачає заборону постачання виробничих прискорювачів, що працюють на базі графічних процесорів — відтепер виготовлення відеокарт NVIDIA та майнінг криптовалют під загрозою. Окрім санкцій, на продаж NVIDIA впливає й падіння цін на криптовалюту. Майнери, які більше не отримують бажаного прибутку, від'єднують свої відеокарти та продають їх на ритейл-платформах.