Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Одна помилка штучного інтелекту обійшлася Google у $ 100 мільярдів
Астрономи розповіли, що чат-бот Bard від Google припустився фактологічної помилки у перший день роботи. У презентаційному ролику Bard мав відповідати на прості запитання, втім допустився помилки, щодо того, які відкриття зробив космічний телескоп Джеймс Вебб (JWST). Відповідь, що з його допомогою були отримані перші знімки екзопланет, була неправильною.
За словами науковців, перше зображення екзопланети було зроблено у 2004 році за допомогою комплексу Very Large Telescope (VLT) у Чилі з використанням адаптивної оптики. Хоча розробники Bard помітили помилку безпосередньо перед презентацією, компанія все одно її провела. Згідно з даними Reuters, одна помилка Bard обійшлася Alphabet, материнській компанії Google, у $ 100 мільярдів — акції фірми впали в ціні.
«Говорячи як людина, яка сфотографувала екзопланету за 14 років до запуску JWST, вважаю, що ви повинні були знайти кращий приклад для демонстрації можливостей чат-бота Bard», — наголосив астроном та директор обсерваторії Університету Каліфорнії в Санта-Круз Брюс Макінтош.
На думку астрофізика Гранта Тремблея, технології ChatGPT і Bard виглядають вражаюче, але вони часто «дуже впевнено» помиляються і не можуть самостійно перевіряти себе на помилки. Вчений пояснив, що основною проблемою чат-ботів зі штучним інтелектом є їхня схильність представляти неправдиву інформацію як факт. «Ці системи часто „галюцинують“, тобто вигадують інформацію, тому що вони по суті є системами автозаповнення», — вважає Тремблей.
Вчора представники Google провели захід, на якому і розповіли про можливості власного штучного інтелекту Apprentice Bard. Розробники заявили, що знайшли спосіб переосмислити пошук інформації та взаємодію з нею. У компанії впевнені - пошук необхідних даних стане більш органічним та інтуїтивно зрозумілим.
Після шаленої популярності творіння OpenAI — ChatGPT — Google відчуває наростаючу конкуренцію з боку Microsoft. Технологічний гігант нещодавно заявляв, що планує інтегрувати ChatGPT у свою пошукову систему Bing. Це дозволить Bing пропонувати більш «олюднені» відповіді на запити, чого у Google поки не досягли.