Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Польські розробники представили новітню ракетну систему залпового вогню Homar‑K
У Польщі відбулися перші бойові стрільби реактивної системи залпового вогню Homar‑K, що є адаптацією корейської K239 Chunmoo. Навчання пройшли на Центральному полігоні Повітряних сил у місті Устка, їх організувало Управління ракетних військ і артилерії Польщі за участі 18‑ї ракетної бригади. Подія знаменує новий етап у модернізації польських збройних сил, інформує Мілітарний.
Система Homar‑K базується на пусковій установці K239 Chunmoo, інтегрованій із польським шасі Jelcz 882.57 8×8 та системою управління вогнем Topaz. Вона здатна нести декілька типів ракет, зокрема GPS-керовані ракети CGR 080 з дальністю до 80 км, а також балістичні ракети аналогічні ATACMS із дальністю до 280 км. Перезаряджання займає лише 7 хвилин, що значно підвищує її ефективність на полі бою.
Станом на грудень 2024 року Польща отримала 46 із запланованих 290 пускових модулів. Програма Homar‑K, яка стартувала у 2022 році, передбачає інвестиції в розмірі $3,55 млрд і включає постачання тисяч сучасних ракет. Цьогоріч Польща уклала додатковий контракт на $1,6 млрд на закупівлю ще 72 установок.
Система Homar‑K дозволяє Польщі суттєво зміцнити оборонні спроможності, забезпечуючи високоточне ураження цілей на великих відстанях, і демонструє зростаючу співпрацю з Південною Кореєю у сфері військових технологій.

