Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Помилка науковців призвела до революційного відкриття унікальної космічної галактики, що розташована близько до Землі
Медіа Inverse повідомляє: у рамках класичного наукового моніторингу нічного неба співробітники Національної радіоастрономічної обсерваторії у Грін-Бенке ввели неправильні координати. Міжнародна команда вчених шукала нейтральний газоподібний водень у дуже тьмяних галактиках. Помилка дозволила астрономам наштовхнутися на дивний об'єкт, який раніше вони не зустрічали.
Після аналізу даних з’ясувалося, що параболічний радіотелескоп виявив об'єкт, який назвали J0613+52. Примітно, що його не бачив ще жоден пристрій для космічного моніторингу. Об'єкт залишався весь цей час прихованим, оскільки у ньому не було помітного зоряного світла. А проте, цей недолік об'єкт компенсує наявністю закрученого газу.
Вчені пояснюють: для формування зірок у космосі час від часу необхідна гравітація, але іноді і її виявляється замало. Замість того, щоби збиратися у зірки, газоподібний зоряний матеріал воліє просто кружляти. Іноді він буває занадто рідкий для того, щоб перетворитися на видиму, наповнену зірками галактику.
Ізольована від своїх побратимів галактика J0613+52 може виявитися первинною галактикою, яка вперше була знайдена відносно недалеко від Землі.
«Спершу ми виявили невідповідності у даних телескопа Грін-Бенк і радіотелескопа Нансай для одного конкретного об'єкта. Придивившись до нього ми виявили, що помилилися у координатах. Тоді виникло інше питання, що ж ми насправді виявили?», — розповів старший науковий співробітник обсерваторії Карен О’Ніл.
Астрономи побачили концентрацію газоподібного водню, однак поблизу не було жодної відомої тьмяної галактики. Натомість радіодані показували, що матеріал був присутній удосталь і був організований як спіральна галактика.
За словами О’Ніл, об'єкт J0613+52, розміром з галактику, настільки розріджений, що зірки просто не можуть там сформуватися. Ситуація ускладнюється тим, що J0613+52 розташована на такій ділянці космосу, де поблизу немає інших галактик, які б проносилися повз і допомагали створювати зірки.
На [титульному] знімку об'єкт J0613+52 позначений райдужною плямою. Ці кольори були додані на фото, щоби відобразити, як рухається газ та інший матеріал у галактиці. Наприклад, червоний колір показує, що матеріал віддаляється, а синій — наближається до глядача.
«Що дійсно впадає в очі в цій галактиці, так це те, що вона являє собою звичайну спіраль», — підкреслює О’Ніл.
Астрономи вважають, що відшукали прототип галактик, які були поширені у ранньому космосі. Тобто, у сучасному Всесвіті майже немає нічого схожого на об'єкт J0613+52, тому вчені мають намір вивчити його детальніше найближчим часом.