Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Проблеми в Winamp призвели до закриття доступу до коду
Цими днями Llama Group видалила з відкритого доступу репозиторій на GitHub з вихідним кодом Winamp. У компанії не пояснили причини цього рішення. Нагадаємо, 24 вересня Llama Group відкрила код Winamp і перевела проект на модель для спільного розвитку.
Вихідний код проекту написаний на C++ та C і був опублікований на GitHub під пропрієтарною ліцензією Winamp Collaborative License (WCL) Version 1.0, що забороняє створення форків і поширення модифікованих версій. Фактично проект Winamp не може використовувати у своєму складі GPL-код і змінений LGPL-код без переведення власного коду на ліцензію, сумісну з GPL.
Експерти виявили у відкритому коді Winamp від Llama Group порушення ліцензій GPL та LGPL. У коді Winamp були присутні файл fir_proc.cpp, кодувальник BladeMP3, плагін in_vorbis і компоненти генератора парсерів GNU Bison, що поширюються під ліцензією GPL. Крім того, у складі постачався змінений код бібліотеки libdiscid 0.6.2, що поширюється під ліцензією LGPLv2.1. Також у репозиторії Winamp знайдено бінарні збірки відкритих бібліотек libogg і vorbis, додані без вказівки ліцензії.
Проект Winamp створений Джастіном Франкелем і Дмитром Болдирєвим у 1997 році. Ця розробка є одним з найдовгоживучих мультимедійних програвачів, що продовжують активний розвиток. Winamp спочатку був орієнтований на використання на платформі Windows і налічує близько 83 млн користувачів. Завдяки самобутності та гнучкості в області зміни оформлення інтерфейсу через скіни, під враженням від Winamp створено кілька відкритих клонів для Linux, таких як XMMS, XMMS2, Beep Media Player, Audacious і Qmmp.
Наприкінці 2022 року компанія Radionomy Group, яка володіла Nullsoft (розробниками Winamp), продала аудіобізнес голландській Azerion і перейменувалася на Llama Group.