Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Програмістка зі США вживила у себе 25 чипів
Інженер-програмістка зі США Міана Віндолл має у тілі 25 імплантатів — всі вони складаються з різних технологій RFID (радіочастотної ідентифікації) та магнітів. Про це пише HotHardWare.
Своїм досвідом американка поділилася на технологічній конференції DEF CON. Її місія почалася з того, що жінка планувала створити підшкірні RFID-мітки, які б працювали зі системами бейджів для офісних працівників. Це й наштовхнуло Віндолл на думку зайнятися програмуванням 25 чипів для особистого використання.
Слід зазначити, що такі імплантати пасивні, вони реагують лише на відповідний зчитувач — за принципом цифрового розрахунку кредитною карткою. Віндолл розповіла: «Немає ніяких мікросхем, підключених до мережі Skynet, що працюють на основі штучного інтелекту і готові взяти на себе управління домашньою системою безпеки або комп’ютером за одним дотиком руки імплантованого пацієнта. Поки все значно простіше».
Технологічні експерти відреагували на своєрідний кіберпанковий підхід дівчини щодо вдосконалення власного тіла. Вони зазначають: «Безпекові ризики для людей з такими імплантатами у тілі надзвичайно низькі, адже сучасні RFID-мітки відносно невеликі й дискретні, зчитувачі мають обмежений діапазон дії, а отже — ймовірність того, що третя сторона зможе викрасти персональні дані з імплантатів, невисока».
Фахівці пояснюють: імплантовані RFID-мітки створюють вищий рівень захищеності даних, оскільки фізичний носій значно легше втратити. Звичайно, існує проблема переконання споживачів у необхідності хірургічного вживлювання чогось чужорідного у тіло. Саме тому розробка таких імплантатів — приваблива перспектива для компаній, які шукають ефективні способи вбудовування даних для обмеженого чи секретного доступу.