Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Провідні науковці світу поставлять під сумнів загальноприйняті уявлення про Всесвіт
Цього тижня в Лондонському королівському товаристві зберуться провідні космологи світу, щоб поставити під сумнів загальноприйнятий погляд на Всесвіт.
За словами космолога з Оксфордського університету професора Субіра Саркара, зустріч відбудеться після того, як низка гучних астрономічних спостережень поставила під сумнів загальноприйняту думку. «У космології ми використовуємо модель, яка була вперше сформульована в 1922 році, — сказав він. «У нас є чудові дані, але теоретична основа вже давно застаріла. Все більше і більше людей говорять те ж саме, і це поважні астрономи».
Конференція об'єднає вчених, які стоять за нещодавніми аномальними знахідками. Серед них — спостереження, які вказують на те, що в деяких регіонах Всесвіт розширюється швидше, ніж в інших, натяки на мегаструктури в нічному небі та докази існування космічних потоків, які неможливо легко пояснити в рамках традиційних теорій.
Доктор Натан Секрест, співробітник Військово-морської обсерваторії США, презентує результати, які піднімають питання про те, що Всесвіт є дещо однобоким. Проаналізувавши каталог з понад 1 млн квазарів (надзвичайно яскравих галактичних ядер), команда виявила, що в одній півкулі неба знаходиться приблизно на 0,5% більше джерел, ніж в іншій.
Доктор Константінос Мігкас з Лейденського університету поділиться висновками про те, що постійна Хаббла — швидкість, з якою розширюється Всесвіт — змінюється у просторі. «Наші результати додають ще один проблемний шматочок до головоломки», — сказав Мігкас. Принаймні, на локальному рівні це свідчить про те, що спостереження не збігаються з передбаченнями стандартної моделі.