Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розкриті технічні характеристики новітнього радіолокаційного літака E-2D Advanced Hawkeye
Американська оборонна корпорація Northrop Grumman уклала угоду з польським Технологічним інститутом Повітряних сил та компанією Exence для вивчення можливостей літака дальнього радіолокаційного виявлення (ДРЛВ) E-2D Advanced Hawkeye.
Згідно з пресрелізом Northrop Grumman, ця співпраця спрямована на дослідження здатності польських військових підрозділів використовувати E-2D для командування та управління, а також на оцінку сумісності цього літака із системами НАТО.
«Наше партнерство створює потужну союзницьку підтримку, яка відповідатиме оборонним вимогам Польщі та сприятиме розвитку майбутніх можливостей в області командування та управління повітряним простором», — зазначила представниця Northrop Grumman Дженіс Зілч.
За її словами, компанія активно підтримує партнерство в Польщі для зміцнення національної безпеки та розвитку промислової бази.
Варто зазначити, що Повітряні сили Польщі вже використовують шведські літаки ДРЛВ Saab 340 AEW, однак у зв’язку з завершенням виробництва цих літаків Польща закупила вживані борти, раніше орендовані Об'єднаними Арабськими Еміратами.
Літак E-2D Advanced Hawkeye оснащений сучасною авіонікою до якої входять:
- новий радар AN/APY-9 з активною фазованою решіткою;
- система супутникового зв’язку;
- оновлені двигуни T56-A-427A;
- систему дозаправки в повітрі.
Завдяки радару APY-9 цей літак здатен виявляти навіть малопомітні літаки, як-от російський Су-57 та китайський Chengdu J-20.
Згідно з концепцією ВМС США NIFC-CA, E-2D може направляти ракети, такі як AIM-120 AMRAAM та SM-6, на цілі поза межами видимості пускової платформи.
Повідомляється, що з грудня 2016 року літак E-2D оснащений можливістю дозаправки в повітрі, що дозволяє йому збільшити час перебування в повітрі з чотирьох до семи годин.
Нагадаємо, що в ході бойових дій між Ізраїлем та Іраном були розкриті технічні характеристики новітніх балістичних ракет Air Lora для винищувачів F-16
Раніше стало відомо, що італійська компанія Leonardo розробила нову систему радіоелектронної боротьби BriteStorm для винищувачів, дронів та ракет.