Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розкриті характеристики бойових катерів росіян, якими вони намагатимуться форсувати Дніпро

1:22 pm, 30 Квітня, 2024

Стало відомо, що вмф рф збираються створити так звану Дніпровську флотилію, на озброєнні в якої будуть катери проектів 1204 («Джміль») і 1206 («Кальмар») із засобами захисту від дронів на борту. Про це повідомляє прокремлівське пропагандистське медіа ТАСС.

Російські пропагандисти послалися на джерела, близькі до силових структур окупованого Криму. За їхніми словами, до складу вмф рф увійдуть броньовані катери проекту типу «Шмель» і швидкохідні десантні катери типу «Кальмар». Наразі судна перебувають у складі Каспійської флотилії. Обидва плавзасоби планують оснастити захистом від БПЛА, але якими саме — наразі не відомо.

Цікаво, що катери «Джміль» почали розробляти ще 1966 року, 1967-го прийняли на озброєння і до 1972 року побудували 118 суден, які експлуатуються й досі. Їх використовували для патрулювання на річках і озерах, для атаки на річкові судна сил противника, сприяння сухопутним військам артилерійсько-кулеметним вогнем, транспортування особового складу.

Щодо «Кальмара» — з 1972 по 1985 рік було побудовано 20 таких плавзасобів, а наразі, згідно з інформацією з відкритих джерел, в експлуатації перебувають лише 2. Ці катери на повітряній подушці застосовувалися для вивантаження десанту і техніки на берег, для транспортування вантажів або діяли спільно зі складом десантних кораблів типу «Носоріг».

Пропагандисти зазначають, що про формування так званої Дніпровської флотилії вмс рф раніше заявляв міністр оборони держави-терористки російської федерації Сергій Шойгу. За задумом, вона має складатися з бригади малих ракетних кораблів, артилерійських і ракетних катерів, річкових тральників, підрозділу морської піхоти, берегових ракетних і артилерійських частин. Таким чином окупанти хочуть перешкоджати можливому форсуванню річки Дніпро в її нижній течії.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$68,354.80

0.32%

ETH

$3,718.39

-2.65%

BNB

$598.48

0.57%

XRP

$0.53

0.64%

SOL

$168.04

-2.71%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше