Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розкриті технічні характеристики електричної бойової субмарини HMCS Corner Brook класу Victoria
Королівські ВМС Канади оголосили про завершення підготовки дизель-електричного підводного човна HMCS Corner Brook класу «Вікторія» до розгортання в Індо-Тихоокеанському регіоні. 3 квітня 2025 року після завершення морських випробувань та навчальних заходів субмарина прибула до гавані Ванкувера, де тимчасово пришвартована на пірсі Беррард. Це розгортання є частиною заявленої стратегії Канади щодо посилення військово-морської присутності в регіоні, аби підтримати принципи вільної та відкритої взаємодії в Азійсько-тихоокеанському просторі.
HMCS Corner Brook була введена до складу Королівського флоту Великої Британії у 1992 році під назвою HMS Ursula. У 1998 році Канада орендувала чотири підводні човни типу Upholder, зокрема й цю, за 427 мільйонів доларів США з додатковими 98 мільйонами на модернізацію. У 2003 році субмарину офіційно передано канадському флоту та перейменовано на HMCS Corner Brook.
Судно має водотоннажність понад 2 400 тонн у зануреному стані, довжину 70 метрів і дальність ходу до 18 500 км. Воно оснащене шістьма 533-міліметровими торпедними апаратами та може нести до 18 торпед Mk 48. Після модернізації канадськими інженерами підводний човен отримав нову систему керування вогнем від Lockheed Martin, вдосконалені сонари та оновлені засоби зв’язку й радіоелектронної боротьби.
HMCS Corner Brook брав участь у численних навчаннях та операціях, зокрема в рамках НАТО та у співпраці з американськими військами. У 2011 році він зазнав аварії біля узбережжя Ванкувера — човен зіткнувся з дном, що спричинило пошкодження носової частини. Попри низку технічних інцидентів у наступні роки, зокрема пожежу в 2019-му та аварію з баластними баками у 2020-му, корабель було відновлено та визнано придатним до служби.
Очікується, що HMCS Corner Brook залишатиметься на бойовому чергуванні щонайменше до середини 2030-х років. Його участь у місіях у Тихому океані має підкреслити готовність Канади до активнішої ролі в забезпеченні безпеки морських шляхів та міжнародного правопорядку у цьому стратегічному регіоні.