Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розкриті технічні характеристики високоточних систем ППО, що можуть збивати російські міжконтинентальні ракети
Системи THAAD, Aegis BMD та GMD теоретично можуть збивати міжконтинентальні балістичні ракети РС-26 «Рубеж». Однак ніяких підтверджень для цього немає, адже подібних прецедентів наразі не траплялось.
Повідомляється, що для перехоплення РС-26 «Рубеж» необхідно застосовувати цілу низку високотехнологічних засобів.
Зокрема, західні системи протиракетної оборони (ППО). В Україні наразі немає засобів, здатних перехоплювати ракети подібного класу.
Адже вищезазначена ракета використовує маневруючі бойові блоки для зміни траєкторії та ускладнення перехоплення.
До ефективних систем ППО, які можуть бути здатними до перехоплення міжконтинентальних ракет, належать наступні види озброєння.
THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) — американський ПРК рухомого наземного базування для висотного заатмосферного перехоплення балістичних ракет середньої дальності.
Система може перехоплювати ракети середньої дальності на кінцевій ділянці траєкторії, але може мати обмежу ефективність під час перехоплення міжконтинентальних ракет.
Aegis BMD (Ballistic Missile Defense) — американська система захисту від балістичних ракет малої та середньої дальності.
Використовує ракети-перехоплювачі Standard Missile-3 (SM-3), які можуть вражати цілі на середньому етапі польоту. Не ефективна у протидії маневрувальним ракетам.
GMD (Ground-based Midcourse Defense) — система США для перехоплення міжконтинентальних ракет на середньому етапі їхнього польоту.
Система має змогу збивати ракети на висоті в космічному просторі, але ефективність залежить від наявності точних даних про траєкторію.
Варто наголосити, що кожна з цих систем має обмеження, зокрема щодо перехоплення швидкісних та маневруючих ракет, таких як РС-26 «Рубеж».
Оскільки ракета здатна досягати швидкості понад 20 махів і має траєкторію через космос, її перехоплення вимагає поєднання новітніх технологій ППО, супутникового спостереження та точних даних розвідки.
Раніше повідомлялось, що Росія може застосувати проти України міжконтинентальну балістичну ракету РС-26 «Рубеж» з фугасною бойовою частиною, яка не є ядерною.
Згодом стало відомо, що під час обстрілу України в ніч на 21 листопада 2024 року Росія вперше у світі застосувала міжконтинентальну балістичну ракету (МБР) класу РС-26 «Рубеж».