Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розкрито технічні характеристики секретної автоматизованої касетної авіабомби росіян
У державній корпорації країни-терористки російської федерації, «ростех», планують цьогоріч запустити серійне виробництво планувальних авіабомб «Дрель», наповнених касетними боєприпасами. Авіабомби майже не помітні для радарів і використовуватимуться для ударів по бронетехніці та системах протиповітряної оборони ЗСУ на полі бою і у близькому тилу. Про це пише пропагандистське прокремлівське медіа ТАСС.
Стало відомо, що нова авіабомба пройшла всі необхідні випробування. Про використання боєприпасу в Україні, як заявили окупанти, інформація «засекречена».
За словами співрозмовника ТАСС, ім'я якого не вказали, інженери корпорації продовжують удосконалювати винахід — допрацьовують «деякі бойові частини». Інших деталей щодо потужності виробництва і коли саме бойовики рф отримають першу партію авіабомб не повідомляється.
«Дрель» — планувальна касетна авіабомба, розробку якої розпочали у рф ще у 2016. До процесу розробки причетний НВО «Базальт» (концерн «Техмаш»).
«Дрель» має довжину 3,1 м і діаметр 45 см, містить 15 касетних боєзарядів, які здатні самостійно прицілюватися. Запускається з літака Су-57 на висоті стратосфери — 14 км, і до 100 метрів над землею. Відстань, з якої проводиться запуск — до 30 км.
російські пропагандисти відзначають, що авіабомба управляється супутниковою системою окупантів ГЛОНАСС і працює за межами дії сил ППО. Касетні боєзаряди оснащені радарами та інфрачервоними сенсорами, за допомогою яких наводяться на ціль. Інженери держави-терористки запевняють, що снаряди «малопомітні для радарів» і можуть бути використані для ударів по бронетехніці, радіолокаційних станціях і засобах ППО.
Нагадаємо — росія почала використовувати новий тип FPV-дрона-ретранслятора «Упир». БПЛА збільшує радіус дії малих дронів. За інформацією українського мілітарного Telegram-каналу In Factum, «Упир» повторює сигнали управління від пілота до FPV-дрона і назад для відеозйомки. Це дозволяє збільшити корисний радіус дії малих FPV-дронів. Зараз зафіксовані лише окремі випадки його використання ворогом.