Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розробник навчив штучний інтелект автоматично знаходити проблеми та вразливості коду і вирішувати їх
Розробник із псевдонімом BioBootloader представив скрипти «Росомаха» (Wolverine), які виявляють причини непрацездатності програм та виправляють помилки із залученням великої мовної моделі GPT-4.
«Росомаха» шукає та виправляє проблеми доти, доки програма не почне працювати. Кожна знайдена помилка супроводжується поясненням, чому це потрібно виправити. За словами BioBootloader, «Росомаха» — це наочний приклад можливостей штучного інтелекту, але його перспективи досі нескінченні.
Кожному програмісту відомо, що зазвичай простіше написати щось своє, навіть з нуля, ніж виправляти чуже чи шукати помилки, наголосив розробник. Підключити штучний інтелект до пошуку помилок — складніше, ніж навчити його писати програми, втім цілком реально. Фактично програми можна буде наділяти можливістю «самовідновлення» подібно до героя коміксів Marvel, на честь якого і названий проект «Росомаха».
Today I used GPT-4 to make «Wolverine» — it gives your python scripts regenerative healing abilities!
Run your scripts with it and when they crash, GPT-4 edits them and explains what went wrong. Even if you have many bugs it'll repeatedly rerun until everything is fixed pic.twitter.com/gN0X7pA2M2
— BioBootloader (@bio_bootloader) March 18, 2023
Представлений BioBootloader скрипт, доступний на GitHub, допомагає шукати помилки в програмах на Python. Але цей підхід можна реалізувати для пошуку помилок у програмах, написаних іншими мовами програмування. Для практичного використання «Росомахи» необхідний ключ OpenAI API для моделей GPT-3.5 або GPT-4, за використання яких стягується плата.
«Він [скрипт] запускає його [код], бачить збій, але потім йде та „розмовляє“ з GPT-4, щоб спробувати з’ясувати, як це виправити, — розповів розробник. — GPT-4 надає пояснення помилок у програмі, показує зміни, які намагається внести, а потім знову запускає програму. Побачивши нові помилки, GPT-4 знову виправляє код, після чого він запускається правильно. У результаті вихідний файл Python містить зміни, додані GPT-4».
Нагадаємо — на початку лютого чат-боту ChatGPT вдалось пройти співбесіду на посаду програміста в Google з зарплатою $ 15 000 на місяць. Експеримент проводився в рамках тестування Google декількох чат-ботів зі штучним інтелектом, щоб визначити який краще додати у пошуковик. Те, що ChatGPT може мислити як програміст в черговий раз продемонструвало здатність ШІ трансформувати не тільки Google, а й професію ІТ-спеціаліста.