Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробників штучного інтелекту та технологічних винаходів притягуватимуть до відповідальності у ЄС
Європейська комісія запропонувала нові правила, що полегшують подання позовів проти виробників продуктів на базі штучного інтелекту. Згідно із законопроектом, потерпілі зможуть вимагати компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю, приватному життю та майну з вини виробників або постачальників таких технологій. Нові правила також передбачають відповідальність за дискримінацію у процесі найму за допомогою технологічних алгоритмів.
«Ми хочемо того ж рівня захисту для жертв збитків, завданих штучним інтелектом, як і для тих, хто постраждав від звичайних технологій», — заявив комісар юстиції Дідьє Рейндерс.
Нові правила полегшать процедуру доказів для жертв за допомогою «презумпції причетності». Потерпілим необхідно лише підкріпити доказами те, що недотримання виробником чи користувачем певних вимог завдало шкоди. Потім ці факти потрібно пов’язати з технологією штучного інтелекту у своєму позові.
Комісія також оголосила про поновлення Директиви про відповідальність за продукцію. Згідно з поправками, виробникам загрожує покарання за всі небезпечні продукти, включно з програмним забезпеченням та цифровими послугами. До слова ті, хто постраждав від технологій, створених у ЄС, але знаходяться за географічними межами об'єднання, також можуть позиватися. Перш ніж проект стане законом, його мають затвердити у Європарламенті.
Попри певний законотворчий оптимізм європейських політиків, науковці вбачають у штучному інтелекті більше викликів та загроз, аніж переваг. Так дослідники Google Deepmind та вчені Оксфордського університету висловили припущення, що подальший розвиток штучного інтелекту означатиме кінець людства. За словами експертів, ШІ буде зацікавлений у знищенні людей на планеті, щоб уникнути конкуренції за обмежені ресурси. Цієї думки дотримується й американський вчений Еміль Торрес, який нещодавно заявив, що штучний інтелект може стати основною причиною вимирання людства. Торрес вважає, що дослідження штучного інтелекту необхідно уповільнити або навіть призупинити.