Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розробники біткоїна хочуть змінити складову, яку запрограмував Сатоші Накамото
Розробник біткоїна Джон Карвальо запропонував радикальну зміну у структурі криптовалюти: згідно з його ініціативою BIP-177, поняття «сатоші» як найменшої одиниці біткоїна BTC $104,502.99 Bitcoin -3.51% Ринкова капіталізація $2.08 трлн VOL. 24 години $2.04 млрд буде скасовано, а загальну емісію замінено на 21 квадрильйон нових одиниць замість поточних 21 мільйона BTC. Така пропозиція покликана зробити використання цифрової валюти більш зручним і зрозумілим для пересічних користувачів.
Карвальо не перший, хто звернувся до цієї теми: ще у 2017 році Джиммі Сонг пропонував запровадити поняття «біти» замість «сатоші». Йдеться про спробу зробити одиниці обліку в біткоїні більш інтуїтивно зрозумілими. Засновник Twitter та CEO компанії Block Джек Дорсі також підтримав ідею відмовитися від сатоші, наголосивши, що новачкам складно розібратися в дрібних розрахунках. За його словами, «біти» є кращими, а ще краще — просто працювати з біткоїнами як такими.
«Усі знають, що таке біткоїн, але ніхто не знає, що таке сатоші. Люди хочуть просто надсилати й отримувати біткоїни», — прокоментував Стиві Лі, керівник Spiral, дочірньої компанії Block. Він вважає, що новий формат допоможе уникнути плутанини й зробить валюту більш зрозумілою широкому колу користувачів.
Проте ініціатива не обійшлася без критики. Супротивники ідеї зазначають, що більшість людей добре розуміються на таких поділах, як центи в доларі, тому можуть легко звикнути й до сатоші. Окрім того, різка зміна кількості одиниць біткоїна може створити враження, ніби його вартість знизилася або емісія валюти штучно зросла.
Варто зазначити, що ідею використання найменших одиниць підтримував сам Сатоші Накамото — творець біткоїна. Ще у 2010 році він писав: «Це ті самі гроші, просто інша умовність». Отже, дискусія щодо того, як саме зручно відображати вартість цифрових активів, триває вже понад десятиліття.