Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розробники Lockheed Martin представили нову далекобійну ракету AIM-260 класу «повітря-повітря»
Військово-морський флот та Повітряні сили США виділили 368 мільйонів доларів на закупівлю та виробництво нової далекобійної ракети класу «повітря-повітря» AIM-260. Окремо на реалізацію програми виробництва AIM-260 обидві структури передбачають 687 мільйонів доларів, пише Мілітарний.
Ракета AIM-260A розробляється компанією Lockheed Martin як більш сучасна альтернатива чинним AIM-120 AMRAAM, із потенціалом повної заміни останніх у майбутньому. На цей час офіційні характеристики нової ракети залишаються засекреченими. З відомої інформації — AIM-260A оснащується активною головкою самонаведення, двостороннім каналом передачі даних для коригування траєкторії та інерціальною навігаційною системою. Заявлена швидкість — до 5 Махів, а дальність ураження має бути суттєво більшою, ніж у попередньої версії AIM-120D-3.
AIM-260 здатна уражати цілі на надвисокій швидкості, включно зі стелс-літаками, крилатими ракетами й БПЛА. Завдяки компактним розмірам ракета сумісна з внутрішніми відсіками винищувачів F-22 і F-35, а також зможе застосовуватися з літаків F-15 і F/A-18. Очікується, що вона буде швидшою, розумнішою та менш вразливою до засобів РЕБ, ніж її попередники. AIM-260 — відповідь США на китайську PL-15 і є елементом стратегічного переозброєння в умовах нових загроз у повітрі.
Виробництво ракети передбачає її інтеграцію як на палубній, так і на звичайній авіації США. Очікується, що нова зброя дозволить істотно розширити бойові можливості винищувачів у протидії сучасним повітряним загрозам.
На тлі цих новин у Великій Британії триває затримка з інтеграцією власної далекобійної ракети Meteor на винищувачі F-35B. Цей процес регулюється Спільним програмним офісом під керівництвом США разом із Lockheed Martin, і не залежить від окремих політичних адміністрацій.