Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розробники Neuralink розкрили проблеми мозкового чипа, які приховували роками
Компанія Neuralink, яка належить Ілону Маску, визнала, що під час першого клінічного випробування на людях виникли ускладнення: тонкі провідники імпланту змістились зі свого первісного положення. Ця проблема була відома компанії упродовж кількох років, однак Neuralink не вважав необхідним переробляти конструкцію імпланту, хоча тести на тваринах вже вказували на можливість такого зсуву, пише Reuters.
Розроблений Neuralink імплант призначений для паралізованих пацієнтів і дозволяє керувати цифровими пристроями силою думки. Попри зсув проводів у мозку першого пацієнта, компанія змогла адаптувати алгоритм читання сигналів з мозку, що тимчасово розв’язало проблему. Однак, це не гарантує, що проблема не повториться в майбутньому або що алгоритмічні коригування завжди будуть ефективні.
Управління продовольства і медикаментів США (FDA) було поінформовано про потенційну проблему з проводами чипа ще до початку випробувань на людях, однак відомство поки що не коментувало, чи були вони обізнані про можливі наслідки дефекту імпланта для пацієнтів. Neuralink планує продовжувати дослідження, не переробляючи конструкцію, що може призвести до подальших складнощів, якщо проводи знову вийдуть з ладу.
Зазначимо, що наразі не представлена жодна доказова база, підтверджена незалежними науковцями, що чип від Neuralink працює ефективно та може використовуватися на людях. Ще у лютому цього року представники PCRM заявили, що вважають небезпечними чипи Neuralink, які імплантували, а потім видалили з мозку макак-резусів. У листі-скарзі до Міністерства транспорту США згадувалась «тварина номер 13», самка макаки, у якої розвинулася інфекція. Дослідники Neuralink спочатку спробували вилікувати, а потім убили мавпу.