Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробники представили перший у світі голографічний дисплей зі штучним інтелектом
Компанія Looking Glass, що спеціалізується на розробці інноваційних 3D-дисплеїв, представила свій новий продукт — складний голографічний дисплей під назвою Looking Glass Go. У складеному вигляді портативний гаджет легко розміщується в кишені, а в розкладеному стоїть на горизонтальній поверхні.
У новій моделі Looking Glass поєднуються 2 великі технологічні тренди: тривимірні дисплеї та генеративний штучний інтелект, здатний забезпечити контент для голографічних пристроїв. «Looking Glass Go використовує обидві інновації та з'єднує їх у неймовірно компактну систему, яку можна застосовувати всюди, — заявив керівник компанії Шон Фрейн. — Це майбутнє, про яке я мріяв у дитинстві».
Як і попередні моделі - робоча станція Pro та екран Looking Glass 65 — нова Go дає можливість поринути у тривимірне зображення без спеціальних окулярів або гарнітур. Екран з діагоналлю 6 дюймів у 10 разів тонший за попередні моделі Looking Glass. Щоправда, його все одно доведеться підключати до акумулятора чи мережі - своєї батареї він не має. Це перша модель з Wi-Fi для завантаження голограм із хмари.
Роздільна здатність дисплея 1440×2560. Кут огляду 58 градусів. Розміри 16×8×1.9 см, маса 235 г. Передбачувана роздрібна ціна — $ 300, але на Kickstarter наразі можна придбати Go за $ 199.
У комплекті Looking Glass Go йде пакет програм на базі ШІ, які перетворюють звичайні двовимірні знімки на тривимірні голограми, «уявляючи собі десятки перспектив однієї і тієї ж фотографії». Пристрій зможе показувати 3D-зображення, завантажені з хмари, голографічне мистецтво і сцени, скановані за допомогою Luma AI. А через додаток Liteforms і ChatGPT є можливість генерувати голограми на текстовий запит, а також створювати з них власного цифрового помічника «з голосом і рисами характеру».
Для роботи з програмами спеціальних навичок не потрібно, проте 3D-художники та кодери зможуть використовувати плагіни та бібліотеки Unity, Unreal, Blender та WebXR для створення програм із голографічними зображеннями.
Нагадаємо — компанія StoryFile розробила «голографічне розмовне відео», яке дозволяє тим, хто втратив близьких, спілкуватися з ними. Алгоритм генерує цифровий клон людини, використовуючи 20 синхронізованих камер, щоб записати відповіді на низку запитань. Потім відео з них монтують, враховуючи ракурси, міміку, вербальну та невербальну лексику людини, яка розповідає власну життєву історію.