Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробники представили унікальний пристрій, що охолоджуватиме квантові комп’ютери до температури нижче, ніж у відкритому космосі
Швейцарські вчені розробили інноваційну двовимірну систему охолодження для квантових комп’ютерів, здатну досягати температур до 100 мілікельвінів, перетворюючи тепло на електричну напругу. Розробка може стати проривом у галузі квантових обчислень.
Дослідницька група LANES зі Швейцарської федеральної політехнічної школи Лозанни (EFPL), очолювана Андрашем Кішем, створила пристрій, який за ефективністю відповідає сучасним технологіям охолодження, але працює при слабких магнітних полях та наднизьких температурах, необхідних для квантових систем.
«Наразі у квантових обчислювальних системах немає механізму, що запобігає нагріванню кубітів від працюючої електроніки», — пояснив аспірант Габріеле Паскуале. Однак ця технологія побудована на основі двовимірного матеріалу завтовшки всього в кілька атомів, і в поєднанні з графеном дозволяє досягти високої продуктивності. Пристрій працює на основі ефекту Нернста — термомагнітного явища, при якому у провіднику генерується електричне поле під впливом магнітного поля та різниці температур.
Важливо, що нова система охолодження може бути легко інтегрована в існуючі квантові комп’ютери, оскільки виготовлена з доступних електронних компонентів. «Дані результати є значним прогресом у нанотехнологіях і відкривають перспективи для розробки передових систем охолодження, необхідних для квантових обчислень», — підкреслив Паскуале.