Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробники продемонстрували рекордну швидкість передачі даних за секунду
Телекомунікаційний гігант Nokia та голландська організація SURF, що об'єднує ІТ-компанії в галузі освіти та наукових досліджень, повідомили про значне досягнення в галузі оптичної передачі даних. Розробники успішно реалізували передачу на швидкості 800 Гбіт/с на вже існуючому оптоволоконному кабелі, що пролягає через кілька країн Європи.
Технологічний прорив відбувся в рамках підготовки до оновлення Великого адронного колайдера (ВАК) у ЦЕРНі, який є найбільшим і найпотужнішим прискорювачем частинок у світі. Оновлення прискорювача стало необхідним через величезний обсяг даних, що були згенеровані за час його роботи — понад 1000 петабайтів. Дані використовуються тисячами вчених по всьому світу для досліджень, які можуть пролити світло на деякі з найбільших таємниць Всесвіту.
У ході недавніх випробувань Nokia та SURF досягли швидкості передачі даних у 800 Гбіт/с на мережі, протяжністю 1648 км, що з'єднує Амстердам із Женевою через Бельгію та Францію. Досягнення такої швидкості передачі на існуючих кабельних системах показує, що інфраструктура, попри свій вік, усе ще здатна забезпечувати високі технологічні стандарти, необхідні для сучасної наукової діяльності.
Планується, що оновлений ВАК, який отримав назву HL-LHC, почне функціонувати у 2029 році. Директор з інновацій SURF Рон Августус наголосив: «Випробовувальний запуск є важливим етапом у підготовці нашої мережі до майбутніх вимог наукових досліджень та освіти, включаючи модернізацію прискорювача частинок CERN».
Нагадаємо — у березні дослідники з Астонського університету у Великій Британії досягли рекордної швидкості передачі даних через інтернет. Згідно з підрахунками, вона у 4.5 мільйона разів перевищує середню швидкість домашнього широкосмугового доступу у Британії.