Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробники США створять інноваційні 3D-друковані двигуни для Пентагону
Пентагон уклав контракт із компаніями Aerojet Rocketdyne на суму $ 22 млн. Aerojet має виготовити прототип гіперзвукового двигуна та надати технологію масового виробництва.
Компанія Aerojet Rocketdyne давно використовує адитивні технології при виробництві ряду ракетних та реактивних двигунів, включаючи AR1, RL10, RS-25, Bantam. Такі ж технології Aerojet Rocketdyne використовує також для виробництва супутників MPS-120 CubeSat та компонентів рухової установки пілотованого «місячного» корабля NASA Orion.
У сфері адитивного виробництва Aerojet співпрацювала з іншими дослідницькими організаціями Пентагону — AFRL, DARPA і, зрештою, з NASA. Тому не дивно, що Aerojet запросили до програми GAMMA-H з розробки техпроцесу виробництва прямоточного гіперзвукового двигуна методами розвиненого 3D-друку.
«Aerojet Rocketdyne об'єднає кілька важливих етапів комплексного процесу виробництва прямоточних реактивних двигунів у рамках контракту GAMMA-H, який забезпечить [виробничий] графік та економічність, пов’язані зі зменшенням фрагментарності ланцюжка поставок, — заявив президент Aerojet Rocketdyne Росс Нібергалл. — Оптимізація процесів дозволить збільшити вихід деталей та скоротити кількість етапів обробки, що призведе до збільшення швидкості виробництва та зниження витрат».
Останньою невдачею для США стало провальне випробування гіперзвукової ракети ARRW, проведене 13 березня 2024 року. Росія та Китай активно розвивають гіперзвукову зброю та використовують її на практиці, тоді як в арсеналі США немає жодної гіперзвукової ракети. Реалізація програми GAMMA-H дає надію надолужити втрачене.