Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробники українських дронів «Довбуш» успішно забезпечують половину всіх потреб ЗСУ
Українські розробники активно розвивають серійне виробництво вітчизняних дронів під назвою «Довбуш Т10». Співзасновник Monobank, а нині виробник безпілотників Володимир Яценко розповів, що його підприємству вдається забезпечувати приблизно 50% усіх потреб ЗСУ у сучасних дронах, втім цього ще недостатньо.
«Потрібно діяти наперед, робити кроки на випередження. Ми думали восени, що таких темпів нам вистачить, але бойові дії посилилися, і вже не вистачає тих потужностей, на які ми розраховували, під які закуповували обладнання. Я купив п’ять ліній, а треба було, мабуть, 10», — поділився Яценко в розмові з журналістами.
Велику роль у виготовленні дронів грає постійний зв’язок з військовими, які використовують БПЛА у боях. За словами Яценка, бійці вказують на недоліки, а інженери швидко їх виправляють. Крім того, підрозділи повідомляють про свої поточні потреби: яких дронів потрібно збирати більше, а яких менше.
«Війна, яка триває в Україні, — це нове явище в історії ведення бойових дій. Такого масштабу, такої потужності застосування артилерії, дронів та засобів РЕБ раніше не було. Навіть порівнюючи з літом минулого року», — зазначив виробник.
Також на початку лютого розробники української компанії Temerland представили універсальну безпілотну роботизовану платформу «Скорпіон 2». За словами команди Temerland, після війни робота можна буде використовувати в оборонному та цивільному секторах для розмінування, пожежогасіння або у сільськогосподарській сфері.
Нагадаємо, що український фахівець з радіотехнологій Дмитро Селін розробив пристрій для виявлення російських дронів — портативна система помічає «Орлани», «Елерони» та інші БПЛА країни-терориста. Наразі Дмитро Селін працює над розробкою ще двох пристроїв з різним функціоналом, вартість яких становить всього $ 35 (1300 грн).