Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробники винайшли камеру для смартфона, що працює як людське око
Стартап Prophesee, що виробляє чипи для камер, оголосив про багаторічну співпрацю з Qualcomm. Основна мета колаборації - покращення продуктивності камер для смартфонів за допомогою чипів Prophesee. Особливу увагу розробники приділяють якості зображення у динамічних сценах та в умовах слабкого освітлення.
«Prophesee — лідер у застосуванні передових методів для усунення обмежень традиційних камер і покращення загального досвіду користувача. Ми віримо, що це кардинальна технологія, яка виведе мобільну фотографію на зовсім інший рівень», — заявив Джадд Хіп, віцепрезидент з управління продуктами компанії Qualcomm Technologies, Inc.
Технологія, яка закладена у чипи Prophesee, натхненна принципом роботи людського ока. Камера у смартфоні за логікою людського зору виділятиме певні акценти — рухомі та нерухомі об'єкти, кут світла тощо. На відміну від звичайних датчиків зображення, чипи, розроблені Prophesee, фіксують лише ті зміни у динамічній сцені, які здатен захопити смартфон. Це дозволяє чипу пропустити обробку кожного окремого пікселя зображення.
Розробники наголошують — чипи Prophesee працюють швидше за аналоги й вимагають менше обчислювальної потужності. Саме це, вважають у Qualcomm, робить їх ідеальними для використання у смартфонах.
Масове виробництво чипів заплановане на наступний рік, тоді ж вони будуть інтегровані у смартфони.
Раніше розробники Qualcomm повідомили про початок співпраці з групою компаній, що займаються продажем смартфонів на базі Android. Мета партнерства — додати до пристроїв функції супутникового обміну повідомленнями. З його допомогою користувачі зможуть надсилати й отримувати дані у віддалених регіонах, де недоступні інші телекомунікаційні мережі.