Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробники з росії представили технологію, що може перепрошивати захоплені українські дрони
Російські військові отримали нове обладнання — наземні станції управління НСУ 2.0, які, за їх твердженнями, дозволяють швидко перепрошивати захоплені безпілотники Збройних Сил України. За словами командира взводу повітряної розвідки з позивним «Топаз», це обладнання дає можливість використовувати захоплені дрони для власних військових потреб, незалежно від їхньої частоти. Він зазначив, що нові станції розроблені Фондом сприяння безпеці та обороні імені П. А. Судоплатова.
Цікаво, що росія також використовує SIM-карти українських операторів для навігації своїх дронів, застосовуючи цю тактику щонайменше з кінця 2023 року. Окрім цього, російські військові в Курській області почали активно застосовувати нові безпілотники, які управляються через оптоволоконні канали зв’язку і стійкі до радіоперешкод.
Подібні технології розробляються не лише на росії. Китайська компанія Skywalker Technology пропонує аналогічні системи. Їхні дрони можуть нести котушки з кабелем довжиною від 1,5 до 10 км. Такі безпілотники захищені від РЕБ та мають високу якість відеосигналу. Однак вони мають і недоліки: збільшена вага, менша дальність польоту, зменшення корисного навантаження та вразливість до фізичних перешкод.
В Україні також розробляють схожі системи. Українська компанія «Дронарня» створила ударний дрон «Бандерик-Стрічка», який також використовує оптоволоконний кабель для зв’язку з оператором, що робить його неуразливим до систем РЕБ.
Нагадаємо — інженери української компанії Compass Engineering розробили нове тепловізійне обладнання для боротьби з ворожими БПЛА, зокрема «Шахедами». Обладнання вже отримали захисники з лав Державної прикордонної служби України.