Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробники запустили найшвидший у світі суперкомп’ютер для штучного інтелекту
Вчені США запустили суперкомп’ютер Aurora, який встановив новий світовий рекорд, досягнувши вражаючої позначки в 1,01 екзафлопс продуктивності. Це робить його найшвидшим у світі у сфері обробки даних для штучного інтелекту.
Оснащений апаратним забезпеченням Intel Ponte Vecchio, Aurora став піонером у досягненні так званого екзафлопсного бар'єру, що є значним досягненням у високопродуктивних обчисленнях.
Суперкомп’ютер було встановлено в Аргонській національній лабораторії та створено у співпраці з Hewlett Packard Enterprise. Цей комп’ютер не лише здатен досягати 1,01 екзафлопс у загальних обчисленнях, але й має пікову продуктивність 10,6 екзафлопс, коли використовується для завдань з ШІ. Це робить його вкрай ефективним у сегменті високопродуктивних обчислень.
Технічно, Aurora складається зі 166 стійок, які включають 10 624 блейд-сервери. Вони оснащені 21 248 процесорами Intel Xeon CPU Max четвертого покоління Sapphire Rapids і 63 744 блоками Intel Data Center GPU Max (Ponte Vecchio). За даними розробників, система використовує мережу HPE Slingshot для міжмережевих з'єднань, що дозволяє забезпечити високу швидкість передачі даних.
Окрім своїх технічних характеристик, Aurora також вирізняється своїми науковими та практичними можливостями. Цей суперкомп’ютер дозволить вченим розв’язувати наукові проблеми, зокрема в областях кліматичних досліджень, квантової фізики, біомедичних досліджень і штучного інтелекту.
Нагадаємо — Сем Альтман, генеральний директор OpenAI, запропонував інноваційну ідею щодо допомоги людям, які переживають фінансові труднощі, через концепцію «універсального базового доходу». Він вважає, що у майбутньому новою цифровою валютою можуть стати обчислювальні потужності ШІ-моделей, таких як GPT-7.