Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розробники зі США та Великої Британії проектують нову гіперзвукову ракету для винищувачів F-35B
Велика Британія та Сполучені Штати посилили співпрацю у сфері гіперзвукової зброї, провівши серію успішних випробувань нового двигуна, здатного розганяти ракету до швидкості понад 5 Махів. Це стало частиною програми Team Hypersonics (UK), яка передбачає створення перспективного технологічного демонстратора до 2030 року. Тести проходили у Центрі NASA в Ленглі, штат Вірджинія, за участі британської Лабораторії оборонних наук і технологій (Dstl), ВПС США та компанії Gas Dynamics Ltd.
Під час шести тижнів випробувань провели 233 стаціонарні експерименти, які охопили повний спектр швидкостей — від надзвукових до гіперзвукових. Центральним об'єктом уваги став повітряно-реактивний двигун, що використовує кисень із навколишнього середовища, замість окиснювачів на борту. Така технологія дає змогу суттєво зменшити вагу ракети та збільшити її дальність, а також дозволяє уникати сучасних систем ППО завдяки меншій висоті польоту і вищій маневровості.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі назвав програму відповіддю на зростаючу нестабільність у світі. За його словами, «ніколи раніше інновації не були настільки важливими для випередження супротивника». Він також підкреслив роль британських учених і малого бізнесу в реалізації проєкту, назвавши це прикладом ефективного технологічного партнерства між Лондоном і Вашингтоном.
Британський уряд позиціює розвиток гіперзвукової зброї як один із ключових напрямів модернізації оборони. Прем'єр-міністр Кір Стармер нещодавно анонсував найбільше з часів Холодної війни збільшення оборонного бюджету, зокрема на гіперзвукові системи, лазерну зброю та протиповітряну оборону нового покоління. Програма координується Міністерством оборони у Вайтгеллі та вже стала частиною стратегічного оборонного портфеля країни.
Хоча офіційно не повідомляється, з яких платформ запускатимуть гіперзвукову ракету, експерти припускають, що це можуть бути військові кораблі, наземні установки або бойові літаки. Зокрема, можливе майбутнє інтегрування до F-35B Королівських ВПС або до шостого покоління винищувачів, які Великобританія розробляє спільно з Японією та Італією у межах програми Global Combat Air Programme (GCAP).