Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розробники зі США винайшли рідкий акумулятор, 10 разів дешевший за звичайні батареї
Розробники американського стартапу Fourth Power створили систему накопичення енергії, яка коштуватиме в 10 разів дешевше, ніж літій-іонні акумулятори. В її основі лежить запатентована технологія теплоперенесення. Фінальний варіант станції буде готовий за 3 роки.
Професор MIT Асегун Хенрі, технічний директор стартапу, спочатку не збирався конкурувати з літій-іонними батареями. Він хотів знайти спосіб отримання і переносу сонячної енергії у вигляді тепла при високих температурах і з більшою ефективністю, ніж раніше. Але поступово він прийшов до ідеї концентрованої сонячної енергії та рідких металів у якості теплоносія.
Так з’явився стартап Fourth Power, який нещодавно отримав від Фонду Breakthrough Energy Ventures, що належить Білу Гейтсу, і ряду інших венчурних капіталістів $ 19 млн. Система Fourth Power перетворює сонячну енергію в тепло в повністю замкнутій системі розміром приблизно з половину футбольного поля. Сонячне тепло плавить рідке олово і проходить через трубопровід, нагріваючи графітові блоки до 2400 °C.
За словами Хенрі, тепловий генератор Fourth Power зможе в майбутньому замінити пікові електростанції. «Наші елементи TPV вже досягли рекордних значень — 41%, і у нас є розробки, які досягають 50%. А при комбінованій генерації — близько 100%», — наголосив професор.
До того ж використання доступних і недорогих матеріалів знижує загальну вартість накопичувача в десять разів у порівнянні з літій-іонними батареями: $ 25 за кВт/год замість $ 330 за кВт/год.
Нагадаємо — розробники найбільшого у Європі виробника акумуляторів Northvolt оголосили про створення батареї, що не містить жодних критично важливих мінералів. Компанія здійснила прорив у своїй лабораторії в Швеції, де було затверджено натрій-іонний елемент з щільністю енергії понад 160 Втч/год — це перевищує середній показник 145 Втч/кг літій-іонних аналогів.