Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Що таке Metamask і як використовувати найкращий крипто-гаманець для Ethereum?
Що ж таке Metamask?
Metamask — це плагін для браузера, який служить гаманцем в тому числі для Ethereum і його можна встановити, як і будь-який інший плагін. Після встановлення він дає можливість користувачам зберігати Ефір та інші токени ERC-20, а також здійснювати транзакції на будь-яку адресу Ethereum.
Підключаючись до програмних додатків на базі Ethereum, користувачі можуть витрачати свої монети в іграх, робити ставки в азартних іграх або торгувати токенами на децентралізованих біржах (DEX). Тим самим МетаМаск відчиняє користувачам двері у світ децентралізованих фінансів (DeFi).
Як почати використовувати MetaMask?
Насамперед, вам потрібно буде завантажити та встановити офіційний плагін Metamask для вашого браузера, наприклад, для Google Chrome або Firefox. Для нашого гайду ми будемо використовувати версію Firefox, але для інших браузерів кроки майже ідентичні.
Після встановлення ви маєте побачити такий екран, як на зображенні нижче. Натисніть кнопку «Почати», щоб розпочати створення крипто-гаманця.
На наступному кроці натисніть кнопку «Створити гаманець».
Потім вас запитають, чи хочете ви допомогти в покращенні роботи Metamask. Зазвичай така «допомога» складається з анонімних опитувань та різноманітних електронних листів. Натисніть «Ні, дякую», якщо це вас не цікавить або натисніть «Я згоден».
На наступному кроці зробіть пароль. В ньому має бути не менше 8 символів. Ми рекомендуємо створити повністю унікальний пароль, який більше ніде не використовувався, і який є сумішшю цифр, символів, великих та малих літер.
Прочитайте та прийміть «Умови використання сервіса» і натисніть «Створити», коли ваш пароль буде готовий.
МетаМаск надасть вам список з 12 слів, який потрібно буде записати в тому ж вигляді, що зображений на екрані. Він знадобиться для відновлення гаманьця на випадок, якщо ви втратите доступ до свого комп’ютера. Фразу потрібно зберігати в надійному місці, тому що будь-хто, маючи вашу резервну фразу, зможе отримати доступ до коштів вашого МетаМаск-гаманця. Важливо! Не зберігайте цю фразу на своєму девайсі, адже її можуть вкрасти, а з нею і всі ваші кошти.
Підтвердьте свою резервну фразу, ввівши її в поле. Після цього натисніть «Підтвердити».
Ви майже завершили процес створення свого крипто-гаманця. Натисніть «Все готово» на останній сторінці і ви автоматично увійдете в систему МетаМаск. Якщо ви коли-небудь вийдете з системи, ви зможете знову увійти, натиснувши на іконку гаманця (зазвичай знаходиться поруч із рядком URL).
Надіслати криптовалюту дуже просто — потрібно лише натиснути кнопку «Надіслати», ввести адресу одержувача та суму для відправки, а також вибрати комісію за транзакцію. Комісія залежить від того наскільки швидко ваша транзакція має пройти. Ви можете використовувати інформацію з платформи ETH Gas Station, щоб вибрати найвигіднішу ціну та налаштувати комісію за транзакцію за допомогою кнопки «Додаткові параметри».
Натиснувши на кнопку «Далі» ви ще зможете підтвердити або відхилити транзакцію.
Для використання Metamask із децентралізованими додатками чи смарт-контрактами потрібно знайти кнопку «Підключитися до гаманця» або подібну на сайті, який ви збираєтеся використовувати. Натиснувши на кнопку, ви побачите запит підключення додатка до вашого гаманця. Обережно! Двічі перевіряйте сайти де ви знаходитеся, адже таким чином гроші з гаманця найчастіше і крадуть.
У наведеному нижче прикладі показано сервіс для децентралізованого обміну криптовалют Uniswap — аналогічний процес слід очікувати і для інших додатків. Після під'єднання до сайту, Metamask дасть йому можливість переглядати ваші адреси і їх стан, але сайт не матиме доступ до ваших коштів.
Отже, серед плюсів Metamask можна виділити:
- Популярність — сервіс досить відомий та активно розвивається, тому користувачам потрібен лише один плагін для доступу до багатьох можливостей.
- Простота — замість того, щоб використовувати велику кількість приватних ключів, користувачам достатньо лише записати список з 12 слів.
- Економія місця — не потрібно завантажувати собі цілий блокчейн Ethereum, оскільки сервіс надсилає запити на вузли мережі самостійно.
- Інтеграція — багато децентралізованих додатків розробляються так, щоб мати змогу працювати з Metamask, тому надсилати та виводити Ефір з ним набагато легше.
Серед мінусів сервісу можно зазначити лише те, що Metamask зберігає закриті ключі в браузері користувача. Це не так безпечно, як мати апаратний гаманець, але є досить адекватним компромісом між безпекою та простотою використання.