Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Штучному інтелекту від Google довірили управління світлофорами
Google повідомила про результати тестування роботи системи Green Light для керування світлофорами з урахуванням інтенсивності дорожнього руху. Рекомендаційний сервіс на основі штучного інтелекту Google Green Light скорочує кількість зупинок на світлофорах та викиди, пов’язані із зупинкою машин. Такі результати показало пілотне тестування системи для керування 70 світлофорами у 12 різних містах.
Система, розроблена Google, використовує дані про трафік із програми «Карти» для моделювання дорожнього руху та надання рекомендацій щодо оптимізації роботи світлофорів. Дослідники за допомогою ШІ будують модель перехрестя, включаючи його структуру, схеми руху, розклад освітлення та його взаємодію з трафіком.
Інструмент може моделювати та аналізувати тисячі перехресть одночасно. Це дозволяє скласти загальноміську картину транспортного потоку. Інженери можуть експериментувати з картою в ручному режимі, щоб налаштувати для максимальної кількості водіїв «зелену хвилю», яка скоротить час у дорозі, витрату палива та викиди.
Green Light є вебсервісом, який направляє рекомендації по часу сигналу для конкретного світлофора. У цей час сервіс надається безкоштовно. Представники компанії заявили, що його можна підключити за 5 хвилин до систем управління міським середовищем. Сервіс може керувати окремим світлофором або групою, створюючи зелену хвилю.
Сервіс вже використовується для управління 70 світлофорами у 12 містах на різних континентах: Абу-Дабі, Балі, Бангалорі, Будапешті, Хайфі, Гамбурзі, Гайдарабаді, Джакарті, Калькутті, Манчестері, Ріо-де-Жанейро та Сіетлі. Попередні дані на основі відомостей про рух машин із програми «Карти» показують, що порівняно з періодом до впровадження цієї системи кількість зупинок на світлофорі скорочується на 30%, а викиди від машин на перехрестях — на 10%.
Нагадаємо — у лютому цього року вчені з Університету Північної Кароліни запропонували додати для безпілотного транспорту, керованого штучним інтелектом, четвертий сигнал світлофора — білий. За словами науковців, білий колір оптимальний для сприйняття ШІ, він сигналізуватиме віртуальному водієві про те, що можна продовжити рух за транспортом попереду.
Концепцію четвертого сигналу вперше було озвучено у 2020 році, втім лише зараз, зі зростанням популярності машин, керованих ШІ, про неї заговорили знову. Існуючі кольори світлофора збережуть свої значення і для ШІ, втім білий означатиме: «Рухайся за транспортом, що їде попереду. Якщо він стоїть, ти теж стій».