Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Штучний інтелект допоміг дослідникам розшифрувати клинописні тексти, яким понад 2000 років
Ізраїльським вченим вдалось розшифрувати клинописні тексти, яким понад 2000 років, у цьому їм допомогли технології штучного інтелекту. На базі ШІ дослідники створили програму, здатну розшифрувати давню мову — аккадську, одну з найдавніших відомих писемних систем, створених у давній Месопотамії.
Згідно з даними Arkeonews, команді з Тель-Авівського університету (TAU) та Університету Аріеля вдалося створити модель, яка може виконувати автоматичний та точний переклад з аккадської мови, написаної клинописом, англійською.
Результати дослідження здивували вчених: версія перекладу від ШІ набрала 37.47 балів за шкалою Best Bilingual Evaluation Understudy 4 (BLEU4) — це можна порівняти із середнім машинним перекладом з однієї сучасної мови на іншу. «Це неабиякий подвиг, враховуючи культурний розрив більш ніж 2 000 років при перекладі стародавньої аккадської мови», — наголосили дослідники.
Нова технологія здатна зробити революцію у вивченні давньої історії, зробивши її більш доступною та відкритою для широкої аудиторії, переконані вчені.
Нагадаємо — на початку березня штучний інтелект встановив авторство картини Рафаеля майже зі 100% точністю. Фірма Art Recognition використала власні алгоритми штучного інтелекту, щоб дослідити мазки на полотні, яке придбав 64-річний уродженець в антикварному магазині аж 30 років тому. Експертиза встановила, що обличчя Марії та Ісуса на полотні «Мадонна Флаже» намалював знаменитий художник Рафаель.