Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Штучний інтелект навчили проводити лабораторні експерименти — швидкість становить 10 000 експериментів на день
Вчені створили систему на основі штучного інтелекту, що дає змогу роботам проводити до 10 тисяч наукових експериментів на день без участі людини. Система, яку назвали BacterAI, може істотно прискорити відкриття в різних галузях науки, як-от медицина, сільське господарство та екологія.
У недавньому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Microbiology, команда успішно використовувала BacterAI для вивчення метаболічних процесів двох мікроорганізмів, пов’язаних зі здоров’ям порожнини рота.
Команда дослідників з Університету Мічигану під керівництвом професора Пола Дженсена намагалася визначити, які амінокислоти необхідні для росту корисних бактерій у роті. Однак це було складно зробити через велику кількість можливих поєднань із 20 доступних амінокислот.
Для вирішення цього завдання було розроблено систему BacterAI, яка тестувала сотні комбінацій амінокислот щодня і коригувала їх на основі результатів попередніх експериментів. За дев’ять днів BacterAI навчилася точно передбачати необхідні комбінації амінокислот для росту бактерій у 90% випадків.
Автоматизоване проведення експериментів за допомогою BacterAI може застосовуватися не тільки в мікробіології, а й в інших галузях науки, де дослідники можуть формулювати питання як головоломки для ШІ, який вирішує їх методом проб і помилок.
BacterAI — унікальне досягнення в галузі ШІ, оскільки ця система здатна створювати свій власний набір даних за допомогою серії експериментів, на відміну від традиційного підходу, коли в модель машинного навчання завантажуються вже готові дані.
Система використовує результати попередніх випробувань, щоб робити прогнози про те, які експерименти можуть дати найбільшу кількість інформації. Менш ніж за 4000 експериментів BacterAI з’ясувала більшість правил для правильного «годування» бактерій.
Розробка BacterAI під керівництвом професора Пола Дженсена — великий крок вперед у використанні ШІ для прискорення різноманітних наукових відкриттів. Як показало дослідження, BacterAI може дати важливу інформацію про мікробний світ, зокрема про ті бактерії, які впливають на наше здоров’я.