Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Штучний інтелект отримав дозвіл від Стівена Кінга на використання його творів
В есе для The Atlantic Стівен Кінг заявив, що не заперечував би використання його творів для навчання програм штучного інтелекту. Письменник зауважив, що наразі він не хвилюється через потенціал технологій ШІ.
Завантаження творів інших авторів у «сучасні цифрові блендери», за словами Кінга, може навчити штучний інтелект створювати більш високоякісне мистецтво. За словами 75-річного письменника, нині креативність штучного інтелекту не перебуває на рівні розумових здібностей людини. Він порівняв поетичні твори, створені штучним інтелектом, із грошима з кіно: «Хороші, на перший погляд, але не такі гарні, якщо придивитись».
Думки «Короля жаху» не поділяють понад 8500 письменників, які опублікували відкритий лист, у якому звинувачують компанії, що стоять за великими мовними моделями. Автори заявили, що розробники ШІ використовують їх твори без дозволу чи компенсації.
Письменники зазначили, що використання штучним інтелектом їхніх книг нашкодить професії, заповнивши ринок «низькосортним машинним контентом». Дедалі більше книг, згенерованих за допомогою інструментів ЩІ, потрапляють до інтернет-магазинів. Особливо це може зашкодити молодим авторам, наголосили письменники.
«Ці технології імітують та повторюють нашу мову, історію, стиль та ідеї. Мільйони захищених авторським правом книг, статей, есе та віршів дають „їжу“ для систем штучного інтелекту», — йдеться у листі, опублікованому наприкінці липня.