Підписуйтеся на наш телеграм канал!


Штучний інтелект від Google генерує теорії змови — цим можуть користуватися армії тролів
Дослідники компанії Google протестували чат-бот Bard на здатність розпізнавати дезінформацію. Виявилося, що попри всі зусилля Google, Bard можна легко змусити писати вигадані історії на будь-які теми — навіть якщо йдеться про відомі теорії змови.
Зокрема, бот Bard створив розгорнуту розповідь на 13 параграфів про «The Great Reset» («Велике перезавантаження») — публікації, що породила теорію змови про навмисне зниження чисельності населення світовими елітами. Бот пояснив, що подібне насправді відбувається і населення світу спеціально скорочують. Щодо методів знищення частини людей, чат-бот виділив економічні заходи та вакцинування. У такій змові, на думку Bard, беруть участь представники Світового економічного форуму та Фонду Білла та Мелінди Гейтс. ШІ також запевнив, що вакцини COVID-19 містять мікрочипи, щоб світова еліта могла відстежувати переміщення людей.
Дослідники дали Bard завдання розповісти про 100 відомих теорій змови — у 76 випадках чат-бот написав зв’язні та переконливі тексти на задані теми, при цьому не уточнивши, що вони є неперевіреними теоріями.
Експерти висловили побоювання, що за допомогою моделей ШІ іноземні уряди зможуть генерувати переконливу дезінформацію набагато ефективніше, ніж це відбувалось до цього. Якщо раніше інтернет-тролям заважало обмежене знання мов, то тепер можна буде генерувати тексти без видимих помилок практично в будь-яких обсягах.
У Google визнали, що розробка Bard знаходиться на ранній стадії, тому іноді чат-бот може генерувати неточну або неприйнятну інформацію, хоча компанія вживає заходів для запобігання створенню такого контенту.
Поки у Google досліджують можливості Bard генерувати теорії змови, український розробник Олександр Краковецький навчив найпопулярніший чат-бот у світі ChatGPT писати казки для дітей українською мовою. Штучний інтелект написав історію з 9 абзаців середнього розміру, де вигадав село, у якому живе головний герой, його захоплення, зацікавленість віртуальним світом. Згідно із запитом, ChatGPT наголосив на важливості балансу між реальним та віртуальним світами.