Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Штучний інтелект «виправив» картини відомих художників, Леонардо да Вінчі в тому числі
Американська художниця та блогер Images_ai використала нейронну мережу Stable Diffusion, щоб осучаснити картини всесвітньо відомих митців. Серед «виправлених» роботи Леонардо да Вінчі, Яна Вермера та Гранта Вуда.
Про оновлені за допомогою штучного інтелекту картини стало відомо завдяки публікаціям Images_ai у Твіттері. Першою Stable Diffusion осучаснила «Мону Лізу» Леонардо да Вінчі, надавши портрету більш гострі форми лиця та насичені кольори. «Чесно кажучи, Леонардо да Вінчі зробив усе досить недбало за сьогоднішніми мірками, втім за допомогою Stable Diffusion ми змогли зробити її більш відповідною до сучасних тенденцій», — прокоментувала блогер.
Щодо картини Яна Вермера «Дівчина з перловою сережкою», штучний інтелект підправив зачіску та зробив обличчя дівчини більш реалістичним, як пояснила Images_ai.
«За допомогою штучного інтелекту ми можемо побачити, як Грант Вуд міг би переосмислити свій витвір мистецтва, якби був ще живий», — написала блогер у публікації з оновленим зображенням «Американської готики» Гранта Вуда.
Цікаво, що не всі користувачі підтримують використання штучного інтелекту у повсякденному житті. Так американський вчений Еміль Торрес вважає, що дослідження штучного інтелекту необхідно уповільнити чи навіть призупинити. Якщо вчені не зроблять цього, рішення мають ухвалити уряди. «Здається, це лише питання часу, коли комп’ютери стануть розумнішими за людей. Це один із прогнозів, у якому ми можемо бути впевнені, тому що ми вже його бачимо. Багато систем набули надлюдських здібностей у певних завданнях — грі в скрабл, шахи та покер. Тепер люди регулярно програють ботам», — пояснив вчений.