Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Сотні тисяч любителів криптовалют займаються кібершахрайством проти власної волі
Сотні тисяч жителів азійського регіону потрапили в рабство до злочинних угрупувань, які змушують їх займатися криптовалютним шахрайством. Про це повідомили журналісти Protos з посиланням на доповідь Організації Об'єднаних Націй.
Урядам країн Південно-Східної Азії порадили вжити заходів щодо забезпечення прав людини у відповідь на зростаючі масштаби работоргівлі, пов’язаної з інтернет-шахрайством. Більше того, криптовалютним біржам необхідно співпрацювати з банками в галузі міжнародних прав людини, щоб завадити злочинцям незаконно конвертувати криптовалюту у фіат.
За даними ФБР, злочинці з Азії активно рекламують вакансії на криптовалютну тематику, а потім викрадають людей, які відгукнулися, у трудове рабство. Шахраї викрадають претендентів на криптовалютні вакансії в регіони Південно-Східної Азії. Там їх силоміць утримують для роботи над шахрайськими онлайн-проектами криптовалютної тематики.
Щоб заманити жертв, злочинці пропонують конкурентну зарплату, вигідні пільги і навіть оплату транспортних витрат. Після прибуття на місце роботи у жертв вилучають закордонні паспорти та погрожують фізичною розправою.
Незаконна торгівля посилилася, коли злочинні угрупування з Китаю почали переїжджати до менш регульованих країн на тлі ізоляції через коронавірус. Завдяки зростанню використання інтернету в цих регіонах криптовалютне шахрайство почало приносити мільярди доларів.
Імовірно, близько 120 000 людей у М’янмі, 100 000 осіб у Камбоджі та десятки тисяч в інших країнах південно-східного регіону стали жертвами работоргівлі. При цьому правоохоронці часто вважають цих людей за злочинців. Це означає, що при спробі втекти вони можуть зіткнутися з судовим переслідуванням або штрафами з боку влади.
Нагадаємо — у серпні 2022 року стало відомо про підпільну мережу майнінгових ферм. Окрім незаконного видобування криптовалюти, зловмисники утримували айтішника у трудовому рабстві. Угрупування кримінальних авторитетів Казахстану шантажем та погрозами змусило ІТ-спеціаліста обслуговувати роботу майнінгових установок. Підпільний бізнес приносив шахраям прибуток у розмірі $ 300 000 — $ 500 000.