Підписуйтеся на наш телеграм канал!
SpaceX запустила у космос південнокорейський супутник-шпигун
У суботу, 2 грудня, ракета Falcon 9 компанії SpaceX запустила на орбіту Землі супутник-шпигун Південної Кореї. Примітно, що трансляція запуску припинилася відразу після відокремлення ступенів ракети — про це Ілона Маска попросили самі замовники, інформує Space.
Південнокорейський супутник 425 Project EO/IR відправили на орбіту всього через кілька днів після того, як Північна Корея заявила, що запустила у космос свій власний супутник-шпигун — це відбулося 24 листопада. Нагадаємо, що КНДР у цьому допомагала росія.
Корисне навантаження південнокорейського EIRSAT‑1 було підтримано програмою Академії Європейського космічного агентства “Fly Your Satellite” (“Запусти свій супутник”). Як повідомляється на сайті розробників супутника, його корисне навантаження включає детектор гамма-випромінювання, оцінку захисних покриттів і рідкісний тип системи моніторингу місцевості, яка орієнтується за допомогою магнітного поля Землі.
На борту також були різні комерційні супутники, в тому числі ISL48 компанії Space BD, microHETSat компанії SITAEL, ION SCV Daring Diego компанії D‑Orbit, Bane компанії York Space Systems, а також GNOMES‑4 компанії PlanetIQ.
Зазначимо, що ця місія стала 88‑м запуском для SpaceX у 2023 році й 84‑м запуском за допомогою ракети Falcon 9. Інші комерційні замовники використовували великогабаритні ракети компанії — Falcon Heavy або Starship.

