Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Спеціалісти NASA розробили новітні лазери, що істотно підвищать точність GPS
NASA та ряд федеральних агентств США, включаючи Космічні сили та Космічне командування, розробили нові лазерні ретрорефлекторні масиви (LRAs), які значно підвищать точність GPS-спутників. Ці масиви дозволяють з високою точністю відстежувати форму Землі, її обертання та зміни в навколишньому середовищі, розширюючи можливості супутників.
LRAs працюють, вимірюючи відстані між об'єктами за допомогою коротких лазерних імпульсів. Лазерні промені, відправлені з земної станції на орбітальний супутник, відбиваються від цих масивів і повертаються назад на станцію, що дозволяє точно розраховувати відстань між супутником і Землею. Це підвищує точність вимірювань до міліметра.
Перша партія ретрорефлекторів вже була відправлена Космічним силам США та компанії Lockheed Martin в Колорадо для інтеграції в нове покоління GPS-супутників. Це відкриває нові перспективи не тільки в геодезії, але й у моніторингу рівня моря та аналізі наслідків природних катастроф.
Ці інновації підкреслюють фундаментальне значення LRAs для розуміння та дослідження нашої планети, зазначають Лінда Томас та Френк Лемуан з NASA. Нові лазерні ретрорефлекторні масиви обіцяють відкрити нові можливості у точних земних вимірюваннях, що є важливим кроком у розвитку космічних технологій.
Раніше цього місяця науковці NASA повідомили про першу в історії передачу відео у високій роздільній здатності з глибокого космосу лазерним променем. Дальність передачі у 80 разів перевищила відстань між Землею та Місяцем і становила 31 млн км. Коротку 15-секундну трансляцію запланували заздалегідь. Відео високого розширення з котом одного з інженерів проекту було стилізовано під «космічний» інтерфейс з імітацією життєвих показників кота на прізвисько Тейтерс, орбітальних траєкторій станції та планет та іншими фішками.